Native Uygulama Geliştirme, Doğal Uygulama Geliştirme, Hybrid Uygulama Geliştirme, Webview Uygulama Geliştirme,Native Android Uygulama Geliştirme

Native Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Merkezi-MobilM tarafından geliştirilen tüm uygulamalar native yani doğal uygulamalardır. Native Uygulama Geliştirme diğer tüm uygulamalardan  en büyük avantajı Cihazın yeteneklerine ve bilgilerine erişebilmesidir. Native uygulama sistemle aynı dilde yazılmış uygulamalamadır. Örneğin bir ios uygulamasında xcode ile yazılmış objective-c uygulaması bir native uygulamadır.

Native Uygulama Geliştirme, Doğal Uygulama Geliştirme, Hybrid Uygulama Geliştirme, Webview Uygulama Geliştirme,Native Android Uygulama Geliştirme

MobilM platformu, kullanıcılarına tekbir panel ile aynı anda android ve ios dogal uygulama geliştirme imkanı sağlar. Kullanıcılar diledikleri gibi mobil uygulamalarının cihaz yönetim ve izinlerine erişebilir ve bunları düzenleyebilirler. Mobil uygulamaları için gereken kaynak kodlarını  android için Android Studio’da, iOS için xCode da düzenleyebilirler.

Neden Native (Doğal) Uygulama ?

  • Native yaklaşım ile cihazın çekirdek kütüphanelerine tam erişim sağlandığı için cihazın tüm özelliklerini kullanacak daha spesifik uygulamalar geliştirebilirsiniz. Tabi bazı platformlar Native uygulama geliştirseniz bile çekirdeğe tam erişmenize imkân vermeyebilir. Bu tamamen güvenlik ile ilgili bir durumdur.
  • Platforma özgü diller ile yazıldıkları için daha stabil çalışırlar. Hızlı ve akıcıdırlar.
  • Uygulama geliştirme yaklaşımlarından en güvenli uygulama geliştirebileceğiniz yaklaşım Native’dir.

 

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

Bir Cevap Yazın