Hangi Durumlarda Uygulama için Güncelleme Göndermeliyim

Hangi Durumlarda Uygulama için Güncelleme Göndermeliyim

Mobil uygulamanız içinde yaptığınız hangi durumlarda uygulama için güncelleme göndermeliyim sorusu için çok fazla destek ekimize soru gelmektedir. Çoklu mobil uygulama geliştirme ve yayınlama platformu ile yaptığınız uygulamalar yayın aşamasında platformda var olan  tüm özellikler için önceden cihaz izinlerini alır. Fakat bu izinler konum hariç kişi tercihine bağlı olarak uygulama içerinde etkileşimde bulunan özelliğine göre talep edilecektir.

Örneğin, siz mobil uygulamanızda ilk olarak fan duvarı özelliğini aktif etmediniz ve yayın sonrası bunu kullanmaya karar verdiniz. Bu özelliği kullanmak için mobil uygulamanızı tekrardan yayınlamak ve güncelleme göndermeniz gerekmez. Sadece panel sonradan eklenen yeni bir özellik  için bu özelliği kullanmaya karar verdiğinizde uygulamanızı tekrardan güncelleme için uygulama marketlerinde yayınlamalısınız.

Bunun dışında mobil uygulamanız içerinde yaptığını dizayn değişiklikleri, içerik güncellemeleri vs için de yeniden yayınlamak gerekmez. Bunlar sistem tarafından anlık olarak mobil uygulamayı kullanan kullanıcılara yansıtılır.

Bazı durumlarda mobil uygulamanızı yeniden güncellemeniz ve mobil uygulama marketlerinde yeniden  bir üst versiyonla yayına vermelisiniz.  Mobil uygulamanızı yeniden yayınlamanızı gerektiren durumlar şunlardır:

  • Uygulama ikonu,
  • Uygulama başlangıç görseli (splash screen, uygulama sekmesinde ki görseller),
  • Uygulama ismi değişikliği,
  • Uygulama açıklaması,
  • Kategori ve anahtar kelimeler,
  • ve  mobil uygulamanız için web URL değişikliği yaptıysanız yayın sonrası(ayarlar>domain).

Yukarıdakiler dışında 2 farklı özellik içinde mobil uygulamanızı yeniden yayınlamanız gerekir. Birincisi Radyo özelliği için gereken arkaplanda çalışma özelliği ve izni için, ikincisi mobil uygulamanızda Admob reklamları yayınlamak istediğinizde.

Her türlü soru ve panel sorunları için teknik destek ekibimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

Bir Cevap Yazın