Google Haritalar Javascript API Key Oluşturma

Google Haritalar Javascript API Key Oluşturma işlemi hızlı ve sadece birkaç adımda gerçekleştirilir. Değişen Google haritalar politikası ile birlikte, mobil uygulamarı içerisinde konum ve GPS özelliği kullanan her bir mobil uygulama sahibi veya işletme Google Maps Javascript API Key Oluşturma durumundadırlar. Oluşturulan Google  API anahtarı için günlük 25000 gösterime kadar ücret talep edilmemektedir. 25000 gösterim  kotasını aşmanız durumunda ücretli sürüme geçmelisiniz. Aksi  durumda mobil uygulamanız içerisinde gps veya konum bilgisi gerektiren özellikler devredışı kalacaktır.

Google haritalar javascript API anahtarı almak için öncelikle Google Developer  adresine giriş yapınız.  Geliştirici portalına giriş yaptıktan sonra linke https://developers.google.com/maps/documentation/javascript tıklayarak  açılan pencerede google-maps-javascript-api-key-olusturma  butonuna tıklayınız.

Google Haritalar Javascript API Key Oluşturma

Daha sonra açılan pencerede  “Create a new project” seçenegi ile yeni bir proje oluşturabilir veya mevcut projelerinizden birini seçebilirsiniz.  Seçim aşamasından sonra “ENABLE API”  butonuna tıklayrak google maps javascript api anahtarınızı albilirsinizi.

 

Google Haritalar Javascript API Key Oluşturma

“You’re all set!” penceresinde api anahtarınızı kopyala tıklayarak kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız google haritalar javascript API key i mobil uygulama panalinizde ayarlar kısmında yer alan gelişmiş sekmesinde gerekli alana yapıştırabilirsiniz.

mobil-uygulama-cevrimdisi-icerigi-aktif-etme

 

Gelişmiş sekmesinde yer alan “Google Haritalar Javascript API Anahtarı” sekmesi, mobil uygulamanız için gereken google maps javascript API key barındırır.

google-maps-javascript-api-key-alma

 

 

 

 

Daha tedaylı bilgi ve mobil uygulama hakkında detaylı bilgi için bizlerle canlı destek, mail veya whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

 

Bir Cevap Yazın