Mobil Uygulama Twitter Entegrasyonu

Mobil Uygulama Twitter Entegrasyonu

Twitter özelliğimiz ile kişisel veya firmanıza ait twitter hesabınızın mobil uygulama twitter entegrasyonu nu 4 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle, twitter apilerimizi oluşturacağız. Daha sonra oluşturduğumuz api leri panele kaydedeceğiz, özelliğimizi aktif edeceğiz. Ve son olarak api entagrasyonunu sağladığımız hesabı twitter özelliği ile uygulamaya aktaracağız.

  1. Twitter API Anahtarlarını Oluşturmak

Öncelikle https://apps.twitter.com/app/new adresinden hesabınıza giriş yapınız. Ekranda çıkan pencereye aşağıda olduğu gibi uygulama adı, açıklaması ve website adresinizi yazınız. Callback URL yazan kısmı boş geçiniz.

 

 

Bilgilerinizi girdiktenh sonra  alt kısımdaki “Create your Twitter application” butonuna tıklayınız. Daha sonra yukarıdaki sekmelerden ” Keys and Access Tokens” tıklayınız.

Burada oluşturduğunuz twitter hesabınıza ait api anahtarları görebilirsiniz.

 

Mobil Uygulama Twitter Entegrasyonu

 

Yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alan Consumer Key, Consumer Secret, Acess token and Access Token Secret bir sonraki adımda panele kayıt edeceğiz.

2.Twitter API Anahtarlarını Kaydetmek

Twitter developer hesabımızdan oluşturduğumuz apileri panelimizde bulunan “ayarlar” bölümünde “API” sekmesine kaydedeceğiz.

API sekmesine tıkladığımızda ekrana gelen pencerede  Twitter için gereken 4  bölümü developer dan aldığımız bilgilerle güncelleyeceğiz.

Mobil Uygulama Twitter Entegrasyonu

 

Yukarıdaki bolümleri girdikten sonra mobil uygulama twitter entegrasyonu sorununu çözmüş ve sonraki adıma geçmiş oluruz.

3. Twitter Özelliğini Aktif Etmek

Mobil uygulama geliştirme ve yayınlama platformumuzda tekrardan “Dizayn” bölümü altında bulunan “Özellikler” sekmesine tıklıyoruz.  Burada alt kısımda yer alan ve henüz aktif olmayan özellikler içerisinden “Twitter” özelliğine tıklayarak  bu özelliği aktif ediyoruz.

Aktif ettiğiniz her özellik üst kısımda “SAYFALARINIZ” bölümünde yer alır. Özelliğimizi aktif ettikten sonra şimdi sıra Twitter kullanıcı hesabımızı tanımlamaya geldi.

 

4. Twitter Hesabınızı Ayarlamak

Twitter özelliğini aktif ettikten sonra ekrana aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

Bu kısma Twitter kullanıcı adınızı yazarak doğrulayabilirsiniz. Api ayarlarınız doğru yapılmış ise hiç bir sorun yaşamadan hesabınızı mobil uygulamaya entegre edebilirsiniz.  Bazı durumlarda kullanıcı adı başına “@” işareti eklemeniz gerekebilir.

Doğrula butonuna bastığınızda karşınıza muhtemel 3 farklı uyarı çıkacaktır. Bunlar:

Birincisi sisteme kayıtlı herhangi bir API anahtarının girilmediği yönünde mesaj

İkincisi girilen Twitter kullanıcı adının yanlış veya bulunamadığı yönünde mesaj

Üçüncüsü ise api ayarlarınızın ve kullanıcı adınızın başarılı bir şekilde sisteme entegre edildiğine dair mesaj.

 

 

Yeşil uyarı ekranından sonra artık mobil uygulama twitter entegrasyonu nu sağlamış bulunmaktasınız. Herhangi bir sorun veya API ayarlarında sıkıntı yaşamanız durumunda canlı destek veya mail yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Gerek duyulması  halinde uzaktan bağlantı ile destek ekibimiz size yardımcı olacaktır.

 

 

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

Bir Cevap Yazın