mobil uygulama sitesi, mobil uygulama geliştirme sitesi, mobil uygulama yapma sitesi ionic

Mobil Uygulama Sitesi

Mobil Uygulama Merkezi-MobilM bir mobil uygulama sitesi dir. MobilM mobil uygulama geliştirme platformu ile işlemeniz için aynı anda hem ios hemde android tabanlı uygulamalar geliştirebilirsiniz. Mobil uygulama sitesi MobilM platformu Ionic Framework ve Apache Cordova  bileşenlerinden oluşur.

Cordova‘yı basitçe HTML5, CSS3 ve Javascript ile farklı platformlarda mobil uygulamalar hazırlamanızı sağlayan Javascript SDK’sına verilen isim olarak tanımlayabiliriz. Daha genel olarak ise günümüz web teknolojilerini kullanarak farklı mobil platformlar için uygulama geliştirmenizi sağlayacak geliştirme kiti olarak söz edebiliriz. Cordova, günümüz web teknolojilerini kullanarak farklı mobil platformlar için uygulama geliştirmenizi sağlayacak bir geliştirme kiti. Tam da bu özelliğine uygun olarak iOS, Android, Blackberry, Symbian, Bada, Windows Phone 7 gibi pek çok mobil platform için native uygulama geliştirebilirsiniz.

mobil uygulama sitesi, mobil uygulama geliştirme sitesi, mobil uygulama yapma sitesi cordova

Cordova Özellikleri

– Cordova ile yazılan uygulamaları tüm platformlarda çalıştırmak mümkün.

– Ancak bunun için her platforma ayrı derleme ve gerekli uyarlamaların yapılması gerekiyor. Her bir cihaz için tekrardan o cihaza uygun yapıda geliştirme yapılması gerekiyor.

– Cordova, Native ile Web uygulamaları arasında bir köprü durumunda olmasında dolayı hem uygulama marketlerinde yer alabilir, hem de web uygulamalarının yeteneklerini kullanabilir.

– HTML5‘in gücünü kullanarak sistem kaynaklarına erişmek mümkün.

– Cordova ile uygulama yapmak bir web uygulaması yapmak DEĞİLDİR. Uygulama HTML5, JavaScript ve CSS3 kullanılarak yazılıyor olsa da oluşan yükleme dosyası native’dir. Örneğin; Android sürümü için bir APK dosyası oluşur.

Ionic

Ionic, web teknolojileri kullanarak (html,css ve javascript) ortaya bir mobil(hybrit) uygulama çıkartır.
AngularJS altyapısı üzerine kurulu olduğundan AngularJS’in barındırdığı bütün yapıyı kullanıma olanak sağlamakta ve büyük bir kolay getirmektedir.
ngCordova mobülü ile Cordova yı kullanarak gps,kamera gibi cihazın tüm özellikerini kullanabilmeyi sağlıyor.
Performans takıntılı. Hıza yüksek ölçüde önem veriyor.Android, IOS, Windows Phone vb. gibi birçok mobil işletim sistemi desteği var.

mobil uygulama sitesi, mobil uygulama geliştirme sitesi, mobil uygulama yapma sitesi ionic

Ionic framework’ü Kullanmanın Faydaları

Tek dil ile bütün platformlar için uygulama,
Zamandan ve iş gücünden tasarruf,
Hızlı prototipleme ile native lere göre daha erken uygulama elde etmek,
Chrome tarayıcı üzerinde IOS ve Android platformlarının emulatörleriyle uğraşmaksızın çıktı alabilme ve oto update özelliği

 

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

Bir Cevap Yazın