Başarılı Bir Mobil Uygulama Yapmak, Başarılı Bir Mobil Uygulama Geliştirme, Başarılı Bir Mobil Uygulama ile para kazanmak, Başarılı Bir Mobil Uygulama

Başarılı Bir Mobil Uygulama Yapmak

Bir şeye ilgi veya hobiniz mi var?  Neden ilgi duyduğunuz veya hobi alanlarınız ile ilgili başarılı bir mobil uygulama yapmak ile işe başlamıyorsunuz. Mevcut bir hobi ve ilgi alanı için harcadığınız efor ve zamanı, bilgi birikimini bir mobil uygulama ile aynı alana ilgi duyan kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Hobi ve ilgi alanınız ile ilgili mobil uygulama geliştiriken, herzaman dikkat etmeniz gereken nokta, geliştirdiğiniz mobil uyguylamanın bu hobi ve alana ilgi duyanlara ne tur bir fayda sağlayacağıdır. Hobi ve ilgi alanına başlarken nelere ihtiyaç duyardınız ilk olarak, neyi bilmek isterdiniz? İnsanlar ne tür video ve resimleri görmeyi ister, ne tur makale, haber ve etkinliklere ilgi duyar? Bu tür sorulara kendi ilgi alanınız için verdiğiniz cevaplar mobil uygulamanızın çıkış noktasını oluşturacaktır.

Bilgi ve Deneyimlerinizi Paylaşın

Bir alanda uzmanmısınız? Uzmanlık alanınızda gerçekten faydalı birşeyler varmı? Aileniz ve dostlarınız tarafından tavsiye ediliyormusunuz? Tüm bu bilgi birikimi ve uzmanlık alanınızı mobil uygulama ile hizmete dönüştürün. Kişilerin kolayca anlayabileceği video, görsel içerkli yazılar bu konuda faydalı bir mobil uygulama geliştirmenizde yardımcı olacaktır. Örneğin bir araba nasıl satın alınır, online oyun rehberi, nasıl yapılır tarzı videolar başarılı bir mobil uygulama yapmak konusunda sizlere çıkış noktası olacaktır.

Başarılı Bir Mobil Uygulama Yapmak, Başarılı Bir Mobil Uygulama Geliştirme, Başarılı Bir Mobil Uygulama ile para kazanmak, Başarılı Bir Mobil Uygulama

Favorileriniz Nedir?

Favorileriniz içinde gerçekten kişilere faydalı olacak birşeyler varmı? Bir konu hiç bıkmadan sürekli yaptığınız? Bu tür favori konularını mobil uygulmaya aktarabilir, başarılı bir mobil uygulama geliştirebilirsiniz. Örnegin: Favori yemek tarfileri mobil uygulama, Favori okuma listesi mobil uygulama, Favori film eleştirileri mobil uygulama

Yararlı Birşeyler Yapın

Yardımda bulanduğunuz bir yardım kuruluşu veya bulunmayı düşündüğünüz bir neden mi var? Hayatta bu tğr şeyler için bir misyonunuzun olması gerektiğine mi inanıyorsunuz? Bu konuda bir mobil uygulama geliştirerek yardımda bulunmayı düşündüğünüz kuruluş veya spesifik bir nedene  katkı sağlayabilirsiniz. Geliştireceginiz mobil uygulamanın içeriğini  kuruluş veya nedeninize göre düzenleyebilir, içeriğini belirleyebilirsiniz.

Trend Mobil Uygulamalara Göz Atın

Mobil uygulama mağzalarında(Google Play ve AppStore) Üst Sıradakiler ve Yeni Uygulamalara göz atınız. Bu uygulamalar sizlere yeni firkir sunma konusunda iyi bir çıkış noktası olabilir.

Farklı Kategorilerde Mobil Uygulama Düşünün

Mobil uygulama magaza(Google Play ve AppStore) kategorilerinde biraz zaman harcayın. Her kategori için yapabileceğiniz farklı mobil uygulamalar düşünün. Kategori denildiğinde aklına ilk gelen şey nedir? Gördüğünüz kategorilerde olmaması gereken ilk şey nedir? Bu ve benzeri sorulara  verdiğiniz cevaplar başarılı bir mobil uygulama yapmak için sizlere firkir verecektir. Tüm bunları düşünürken mobil uygulama geliştirme sitesinin sizlere sagladığı özellikleri de göz önünde bulundurunuz.

Mevcut Mobil Uygulamara Göz Atınız

Geliştirmeyi düşündüğünüz mobil uygulamanın işlevselliği ve estetik görünümü için popüler uygulamara göz atınız. Bunu mevcut uygulamayı kopyalamak için değil, ilham almak için yapınız. Mevcut uygulamalar veya incelediğiniz uygulamada begenmediğiniz yönleri nelerdir? Farklı olarak siz ne yapardınız? Aynı kullanıcı kitlesine farklı bir uygulama ile nasıl ulaşabileceğinizi düşünün.

Diğer uygulamaları görmek, geliştirmeyi düşündüğünüz mobil uygulama için bir fikir, kıvılcım olabilir.

Mobil Uygulama Markerlerini Araştırın

İlgilendiğiniz bir konu seçin ve mobil uygulama magazalarında(Google Play ve AppStore)  arayın. Sizi şaşırtacak, öne çıkan herhangi bir mobil uygulama varmı? Neden?

Başka bir konu seçerek aynı şeyi tekrarlayın. Aynı uygulama burada da öne çıkan olarak görünmekte mi? Sonuçlar arasında ne gibi farklılıklar var?

Bu araştırmayı diğer uygulama mağazalarında da tekrarlayın. Uygulamalar aynı şekilde öne çıkan olarak görünmekte mi? eksik olan yönleri keşfedin. Tek pazarda popüler olan uygulmalar hangileri not edin.

Popüler konular altında hangi mobil uygulamaların temsil edildiğini bulmaya çalışın.

Başarılı Bir Mobil Uygulama Yapmak, Başarılı Bir Mobil Uygulama Geliştirme, Başarılı Bir Mobil Uygulama ile para kazanmak, Başarılı Bir Mobil Uygulama

Değerli Bir Hizmet Sunun

Mobil uygulamanızın ne tur sorunları çözebilir olduğunu düşünün. Kişilerin veya kullanıcıların hangi sorununa yol gösterici, çözüm üreten olarak uygulama marketlerinde bulunacaktır?

Araştırma Becerileri Uzmanlığını Paylaş

İyi bir bilgiye ulaşmada püf noktalarını biliyormusunuz? Bu tur bilgileri nasıl bulunabileceğini bir mobil uygulama ile kişilere ulaştırabilirsiniz. Örneğin zor bulunabilen özel dersler, cevabı zor bulunan değerli sorular gibi konularda mobil uygulamalr geliştirebilirsiniz.

Teknik Olarak Nelerin Mümkün Olduğu Konusunda Endişe Etmeyin

Fikirlerinizi edinirken işin teknik kısmı ile buldguğunuz yeni firkirleri dizginlemeyin. Her fikir mobil uygulama proglaması olmadan mumkün ama  Mobil Uygulama Merkezi-MobilM ile her türlü mobil uygulamayı geliştirebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Örnegin bir oyun uygulaması gelişiremezssiniz. Ancak bu oyunu geliştirmek için yeterli kaynak internet ortamında mevcut.

Mobil uygulama geliştirme siteleri ile mobil uygulama geliştirmek kısıtlı olacaktır. Fakat  bu yeni firkirler edinmenize engel olmamalı tam tersine en çılgın fikirlere açık olmalısınız. Bu aşmada işin teknik kısmını düşünmemelisiniz. Çünkü fikir başka bir fikiri doğurur. Önemli oılan kendinize ve firkirlerinize başarılı bir mobil uyugulama yapmak konusunda boş alan yaratmaktır.

Başarılı bir mobil uygulama yapmak konusunda  makalemizin ikinci bölümüne buradan ulaşabilirsiniz. Mobil Uygulama Merkezi çoklu mobil uygulama geliştirme platformu ile  mobil uygulama geliştirmek, mobil uygulama yapmak hızlı, basit ve kod bilgisi gerektirmez.

 

kendi mobil uygulamanı yapmaya hemen başla, ücretsiz mobil uygulama yap, bedava mobil uygulama yap

Bir Cevap Yazın