iOS iPhone Mobil Uygulama Yapmak

iOS  iPhone Mobil Uygulama Yapmak

iOS  iPhone mobil uygulama yapmak,  geliştirmek Mobil Uygulama Merkezi tarafından sunulan basit arayüze sahip kontrol paneli sayesinde hızlı ve kolaydır.
Sisteme üye olduktan sonra hesabınızı aktifleştirip hemen bir mobil uygulama geliştimeye başlayabilirsiniz. Sitemimiz tarafından geliştirdiğiniz mobil uygulamalar hem android hem de ios yani iphone ve ipad  cihazlarda da kullanılabilir.
iphone ve ipad cihazlarda mobil uygulamanızı kullanabilmeniz için uygulamanızı AppStore da yayınlamanız gerekmektedir.
Bunun için bir Apple bilgisayara ve Apple tarafından geliştirilen ve iTunes’a uygulamalarınız gönderebilmeniz için xCode a ihtiyacınız var.

iOS iPhone Mobil Uygulama Yapmak

iOS  iPhone mobil uygulama yapmak,  geliştirmek ve yayınlamak için veya iphone mobil uygulama sahibi olmak için öncelikle bir apple developer hesabınızın olması gerekmektedir.
Apple developer hesabını https://developer.apple.com/ adresinden oluşturabilirsiniz. Mevcut bir Apple hesabınız varsa bu hesap üzerinden   bir developer hesabı aktifleştirebilirsiniz.
Dilerseniz yenib bir Apple hesap oluşturup yeni hesabınız ile ios mobil uygulamanızı yayınlayabilirsiniz.  Apple developer hesabı için senelik 99 Dolar Apple sizden talep etmektedir.
Apple developer hesabınız altında 100 adet cihaz kaydı yapabilirsiniz.

iOS  iPhone mobil uygulama yapmak, yayınlamak için  Apple developer hesap oluşturduktan sonra mac bilgisayarınıza Xcode uygulamasınız indirip kurmanız gerekir. Xcode uygulamasınız https://developer.apple.com/xcode/ adresinden indirip kurabilirsiniz.
Oluşturduğunuz ios mobil uygulama için  gereken kaynak kodlarını tarafımızdan talep ederek mail adresinize gönderilmesiniz sağlayabilirsiniz. Mail adresinize gönderilen  dosyayı Xcode da açarak gerekli düzenlemeleri yaparak derleyip iTunes a gönderebilrisniz.
iOS mobil uygulamanın Xcode’ta derlenmesi, Developer  hesabınızda  sertifika oluşturma, Bildirim gönderme, iTunes uygulama ayarları konusunda gerekli makaleler sitemizde hem görsel hem de video olarak yayınlanacaktır.

ios iphone mobil uygulamanızın appStore da yayınlanması 7-10 gün kadar sürmektedir.

 

 

 

 

 

Onlie Mobil Uygulama Yapmanın en basit yolu

Comments

 1. melis

  merhabalar, ben izninizle size birşey danışacaktım. apple hesabı açtım fakat uygulamamdan az da olsa bir gelir elde etmek istiyorum. Kredi kartım vardı ama banka hesabım yok. uygulamadan elde ettiğim kazancı alabilmem için bir yakınımın ibanını sisteme bildirebilir miyim?

  bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? böyle bir şey mümkün olabilir mi ?

  teşekkür ederim.
  Melis

  1. Mobil Uygulama Merkezi Article Author

   Merhaba,
   Apple hesabı actım dediginiz apple developer hesabından bahsediyorsunuz degilmi ? 99 dolar olan. Bu hesabı açtıysanız mobil uygulmanıza google admob hesabı açarak reklam ekleyebilirsiniz. Admob hesabınızda reklam parası birikmeye baslayacaktır ne zaman dilerseniz adınıza actıgınız bir banka hesabına yonlendirebilrisiniz. Bunun için onemli olan admob hesabını kimin adına gelmesini istiyorsanız hesabın onun adına acılması gerekir.

   Ayrıca uygulamayı nerde yaptınız? İçeriği ne ile ilgilidir?

   1. melis

    xcode ve c programming ile geliştirdim. hesabı edindim ve eğer mümkün olursa bu ay içinde uygulamamı sisteme yollayacağım. bu ay sonu göndersem 1 – 2 hafta kontrolü sürse ekim ortası eğer eksik bulmazlarsa yayınlanır tahminimce.

    ben admob dan öte uygulama içi satın alma ile uygulamamı yayınlamak istiyordum. yani ücretli ama indirmeden sonra opsiyonel satın alma üzerinden ücret almak istiyordum.

    3ds max ile tasarladığım 3D animasyonlarla opengl kullanarak video oyunu geliştirdim. 13 ayımı aldı.

    bundan az da olsa gelir elde etmek istedim. reklamdan ziyade apple store üzerinden uygulama içi satış yapmayı düşüdüm.

    apple ibanno soruyor imiş. benim banka hesabım yok. kredi kartı ile satın aldım developer hesabını. annemin ya da kardeşimin iban nosunu siseme girsem acaba apple açılan developer hesabı ile girilen banka iban hesap nosu aynı değil der mi diye de düşünüyorum birkaç gündür.

    yanıtınız için teşekkür ederim.

 2. Mobil Uygulama Merkezi Article Author

  Yurtdışından gelen ödemelerde banka hesap no ile gonderici firma tarafından kayıtlı kişi aynı olması gerekiyor bir sorunla karşılaşmamak için. Developer hesabı mevcutta almış bulunuyorsunuz kendi adınıza sanırım. Ama dilerseniz apple developer support ile görüşünüz isim değişikliği yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın