Mobil Uygulama Klasör Eklemek

Mobil uygulama klasör eklemek ve mobil uygulamanızı birden fazla alt klasörler ile daha işlevsel hale getirmek MobilM çoklu mobil uygulama yapma platformu ile mümkündür. Klasör ve alt klasörler için herhangi bir kısıtlama mevcut degildir. Eklediğiniz klasörler ile aşağıdaki gibi örnekler elde eldebilirsiniz.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek Mobil Uygulama Klasör Eklemek

 

Klasör özelliği sayesinden birden fazla ana menü oluşturabilir ve bu yolla mobil uygulama ana sayfasında daha az ikon ve karışıklığı engellemiş olursunuz. Öncelilikle özellikler kısmından klasör özelliğine mobil-uygulama-klasor-eklemek-14 tıklayarak içeriği aktif edininiz. Klasör içeriği aktif olduktan sonra ekrana gelen pencereden klasör içerisinde arama özelliğini aktif etmek istiyorsanız, arama özelliğini işaretleyebilirsiniz.

mobil-uygulama-klasor-eklemek-15

Klasör içi arama özelliği ile mobil kullanıcılarınız klasör ve alt klasörlerde aradıklarına saniyeler içerisinde ulaşabilirler. Arama özelliğini diledğiniz zaman aktif veya pasif edebilirsiniz.

Klasör özelliğine tıkladıktan sonra ekrana gelen pencerede Mobil Uygulama Klasör Eklemek butonuna tıklayarak ilk klasörünüzü yani ana klasörü oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

Burada klasörünüzle ilgili görsel, başlık ve altyazı-açıklama ekleyebilirsiniz.  Eklediğiniz klasörleri daha sonra  Mobil Uygulama Klasör Eklemek düzenleme butonuna basarak üzerinde değişiklik yapabilirsiniz veya silebilirsiniz. Sildiğiniz bir klasör içerisinde aktif olan tüm özellikler, dosyalar vb tüm içerikler ana sayfaya taşınacaktır. Klasörü sildiğinizde içerisinde bulunan özellikler veya içerik silinmeyecektir.

Alt Klasörler Eklemek

Mobil uygulamanız için klasör altında diledğiniz kadar alt klasörler oluşturabilirsiniz.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

Yukarıda görüldüğü gibi “Menü” ana klasörü altında 3 adet alt klasör bulunmanktadır.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

Yukarıdaki resimde ise “Menü” klasörü altında “Burger” klasörü ve “Burger” klasörü altında “Pizza”, en altta ise “İçecekler” klasörü bulunmaktadır. Klasörleri ve alt klasörleri, klasör isimleri yanında bulunan mobil-uygulama-klasor-eklemek-16 butonuna tıklayarak dilediğiniz konuma kaydırabilir veya sıralamasını değiştirebilirsiniz.  Yukarıdaki  ilk klasör dizilimi için örnek uygulama aşağıdaki gibi olacaktır.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

Klasör Özellik ve İçerik Ekleme

Mobil uygulama klasör içine dilediğiniz kadar özellik ve içerik ekleyebilirsiniz. Öncelikle klasör içerisinde olması gereken özellikleri aktif  etmelisiniz. Aktif ettiğiniz ve içeriğini düzenlediğiniz özellik mobil uygulama ana sayfasına gelecektir. Anasayfada bulunan özelliği hangi klasör içerisine taşımak istiyorsanız o klasöre tıklayarak aktif hale getiriniz. Daha sonra alt kısımda çıkan ve daha önce aktif ettiğiniz özelliğe tıklayarak klasör içine taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

 

Resimde görüldüğü gibi “burger” klasörü seçildiğinde daha önceden aktif ettiğimiz 3 adet özel sayfa yan tarafta belirmiştir.  Ust Kısımda “sayfalarınız” alanı boş görunmektedir.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

Yan ekrandaki 2 adet özel sayfaya tıkladığımızda seçili olan “burger” klasörü içerisine, “sayfalarınız” alanına taşındığını görüyorsunuz. Ayrıca “burger” klasör başlığı yanında mevcut klasör içerisinde kaç adet öğenin bulunduğunu gösteren sayı vardır.

Aynı şekilde klasör içerisinde çıkarmak istediğimiz bir özelliği,  mobil-uygulama-klasor-eklemek-4  özellik ikonu sağ üstünde bulunan X işaretine tıklayarak silebliriz. Silinen özellikler mobil uygulama ana sayfasına taşınacaktır. Klasör özelliği içerisinde silme işlemi yapılmaz, sadece taşıma ve sılama yapılabilir.

Mobil Uygulama Klasör Eklemek

 

Konuyla ilgili detaylı bilgi ve yardım için canlı destek hattımız üzerinden veya mail yoluyla yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

Bir Cevap Yazın