Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek, Mobil Uygulama Yapma Sitesi, Mobil Uygulama Yapmak İstiyorum, Mobil Uygulama Yapma

Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek

Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek mobil uygulama fikrinizi veya işletmenize ait bir mobil uygulama yapma kararınızı uygulama aşamasına geçirmeden önce araştırmanız gereken bir konudur.

İşletmeniz, kişisel bir uygulamanız için bir mobil uygulama yapmaya mı karar verdiniz? Bu noktada mobil uygulama yapmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken üç önemli şey vardır:

  1. Mobil uygulamanızı kendiniz mi yapmaya karar verdiniz?
  2. Ne tür bir mobil uygulamaya işlemenizin ihtiyacı var?
  3. Hangi özelliklere mobil uygulamanızın ihtiyacı var?

Bu makalemizde, yukarıdaki üç sorunun cevabını bulmaya ve sizlere mobil uygulama yapmaya başlamadan önce yardımcı olacak bilgileri veremeye çalışacağız. Mevcut durumda, yukarıdaki üç başlık ile ilgili bilginiz varsa, kararınızı kesinleştirmişseniz en iyi mobil uygulama yapma sitesi başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek , bir mobil uygulama yapmaya başlamadan önce ilk olarak mobil uygulamanızı kendiniz mi geliştirmek istiyorsunuz yoksa bir mobil uygulama geliştiricisinden yardım mı almak isiyorsunuz buna karar vermeniz gerekir. Burada karar vermede asıl etken, mobil uygulama yapma hakkında beceriniz ve ne kadar zaman harcamak istediğinizdir. Mobil uygulama oluşturmak için en kolay, en hızlı ve uygun fiyatlı yolu DIY(do it yourself) kendi kendinize mobil uygulama geliştirme fırsatı sunan bir mobil uygulama yapma sitesidir.

DIY Mobil Uygulama Geliştirme Nedir?

Küçük işletmeler herhangi bir geliştirici maliyetleri olmadan mobil uygulamalarını oluşturmalarını sağlayan , online mobil uygulama geliştirme platformlarını kullanabilirler. Bu mobil uygulama geliştirme siteleri veya platformları işletmelerin kendi mobil uygulamalarını oluşturmak ve yayınlamak için gerekli araçları herhangi bir teknik beceri olmadan sağlarlar.

DIY(do it yourself) mobil uygulama geliştirme platformlarının en iyi yanı kullanımı kolay ve zamandan tararruf sağlamalarıdır. Mobil Uygulama Merkezi-MobilM fiması da geliştirdiği mobil uygulama yapma platformu ile işletmelere, kullanıcılara tasarım becerisi gerektirmeyen hazır şablonlar veya sıfırdan başlama seçenekleri ile DIY mobil uygulamalar geliştirmelerini sağlar. Ayrıca özelleştirlebilir arkaplan, tema, içerik ile DIY mobil uygulama yapımında  işletmelere yapmayı planladıkları uygulamaları yapmayı sunmaktadır.

MobilM DIY mobil uygulama oluşturma platformu, kullanımı kolay, DIY mobil uygulama geliştiricilerine bir saaten az biz zamanda tam fonksiyonlu bir mobil uygulama oluşturmalarına, hatta biraz web geliştirme bilgisi olanlar için 10 dakikada  mobil uygulama yapmalarına olanak sağlar. Ayrıca MobilM platformu, kullanıcılarına https://destek.mobiluygulamamerkezi.com adresi üzerinden gerekli dökümanları yayınlamakta, platform içinde adım adım talimatları  göstermektedir.

Mobil Uygulama Fiyatı

DIY mobil uygulama yapmanın en önemli noktası maliyetler konusunda işletmeleri ve mobil uygulama yapıcıları cezbetmesidir. Mobil uygulama yapma siteleri kullanıcılarına çok farklı fiyat teklifleri ve  tercih ettikleri cihaz veya uygulama durumuna göre değişen ödeme seçenekleri sunmaktadır. Mobil Uygulama Merkezi-MobilM, uygulama firkirlerini hayata geçirmeye karar vermiş girişimcilere, satışlarını mobil uygulama ile arttırma hedefi olan işletmelere, kişisel uygulamalara çok düşük  fiyatlardan başlayan aylık ödeme imkanlarıyla  yardımcı olmaktadır.

İşletmeler ve girişimciler mobil uygulama fiyatlarını göz önünde bulunduruken aynı zamanda  ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleride karar verdikleri mobil uygulama oluşturma platformunun karşıladığına dikkat etmelidirler. MobilM, ionic framework  altyapısı ve onlarca cordova eklentisi ile hem düşük fiyat politikası hem de onlarca kalıteli ve işlevsel özelliği ile  mobil uygulama geliştirme platformları içinde  her geçen gün yeni kullanıcılara mobil uygulama geliştirme fırsatı sunmaktadır.

Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek, Mobil Uygulama Yapma Sitesi, Mobil Uygulama Yapmak İstiyorum, Mobil Uygulama Yapma

Ne Tür Bir Mobil Uygulamaya İşlemenizin İhtiyacı Var?

DIY mobil uygulama geliştirme platformu olarak faaliyet gösteren onlarca firma ve bunların geliştirdiği uygulamalar mevcuttur. Bu noktada işletmelerin veya mobil uygulama girişimleri için önlerinde cevaplanması gereken iki konu bulunmaktadır: mobil uygulma cihaz ve iş tipi seçimi.

Mobil Cihaz Seçimi

iOS uygulama mı Android bir uygulmamı geliştirmek istiyorsunuz yada ikisi? Belki her ikisinin yanında Windows ve Blackberry bir uygulamanız olsun da istiyorsunuz. Bu tercihler, işinizin ihtiyacına veya kullanıcılarınızın tercihcilerine göre değişebilir. Mobil uygulama yapma platformları aynı anda kaç farklı cihazla uyumlu mobil uygulama sizlere sunduğu noktasında başarılıdırlar.

Mobil Uygulama Merkezi gibi çogu mobil uygulama geliştirme platformları iOS ve Android uygulama geliştirme üzerine kurulmuşlardır. Bu mobil uygulama oluşturma platformlarından bazıları önce bir platformda uygulama oluşturmayı daha sonra aynı platformu kaydederek diger platforma aktarmaktadır. Bazı mobil uygulama yapma platformları ise sadece spesifik bir cihaza odaklanıp, mobil uygulama geliştiricilere daha gelişmiş ve cihaza özel özellikler sunar.

Mobil Uygulama Merkezi-MobilM mobil uygulama geliştiricileri, işletmeler, yeni girişimciler için ios ve android  cihaz tercihleri yanında aynı zamanda HTML5 mobil  uygulama geliştirmelerine de imkan tanır. Bu yolla windows ve Blackberry cihazlar konusundaki eksikliği tamamlama yoluna gider.

İş Tipi- Özellik Seçimi

Mobil uygulama oluşturan ve yayınlayanların çoğunluğunu işletmeler ve sanayi oluşturmasına rağmen, bunların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan mobil uygulama yapma siteleri mevcut degildir. Mobil uygulama ile satışlarını arttırma hedefinde olan işletmeler veya ticaret yapmak isteyen girişimler, mobil uygulamalarını oluşturmaya başlamadan önce, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek mobil uygulama oluşturma platformunu  tercih etmeleri gerekir. Daha iyi iş alternatifleri üzerine uzmanlaşmış, gerekli teknik  altyapıya sahip platformları araştırmak, mobil uygulamanızı bu tür platformlar ile yapmaya başlamak en isabetlisi olacaktır.

Örneğin, MobilM çoklu mobil uygulama geliştirme platformu mobil uygulama ile ürün satmak isteyen kişilere, geliştirdiği  çok fonksiyonlu ve gelişmiş sanal market özelliği ile, ürünlerini müşterilerine ulaştırma fırsatı vermektedir. Bu yolla, küçük işletmeler çok düşük bir maaliyetle sahip oldukları mobil uygulama sayesinde ürünlerini geniş bir hedef kitlesine ulaştırabilir. Bir e-ticaret sitesi için gerekli olan kurulum, alan adı, hosting maliyeti gibi giderleri hiç ödememiş olacaktır. Aynı şekilde restoranlar, mağazalar, servis sağlayıcılar, perakendeciler, cafeler, güzellik merkezleri de mobil uygulama sahibi olup, ürünlerini kullanıcılarına  düşük maaliyetlerle sunabilirler.

Hangi özelliklere mobil uygulamanızın ihtiyacı var?

Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek veya bir mobil uygulama yapıcısı araştırıken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta geliştirmeyi düşündüğünüz uygulamada ihtiyaç duyduğunuz özellikleri içerip içermediğidir. Genelde, çoğu mobil uygulama oluşturma siteleri aynı görünmekle birlikte, yine de, bazı noktalarda birbirinden ayrılmaktadırlar. Mobil Uygulama Merkezi-MobilM gibi bazı firmalar çoğu sitenin aksine kullanıcılarına sunduğu mobil uygulama geliştime platformundaki özellikler yüzeysel değil, özelleştirilebilir ve ihtiyaçları karşılayabilir niteliktedir.

Örneğin, bir uygulama, işletmeye siparişleri takip etme, kontrol etme veya müşterilerinin ihtiyaçlarına ne kadar cevap verebildiği ölçüsünde geliştirilebilir, yatırım yapmaya değer niteliktedir. Bir işletme için mobil uygulama geliştirmek, müşterlerinin katılımı ile mümkündür.  Bir mobil uygulama müşterilere ve mobil uygulama kullanıcılarına değer katmalıdır.

İş türlerine göre üzerinde durmanız gereken bazı özellikler şunlardır:

Perakendeciler ve online mağazalar: Müşterilerin dogrudan alışveriş yapmasını sağlayan, online mağazası, alışveriş sepeti ve mobil ödeme özelliği olan mobil uygulama geliştirme sitesi

Restoranlar, barlar ve diğer gıda işyerleri: Müşteriler için Hazır ve etkileşimli menüler, rezervasyon sistemleri ve dağıtım hizmetleri, kapıda ödeme özelliği olan mobil uygulama oluşturma sitesi

Salonlar, doktor ofisleri ve diğer servis sağlayıcılar:  Müşterilerin kendilerinin yapabilecegi, gerçek zamanlı görebilecegi, takvim ve randevu sistemi özelliği olan mobil uygulama  yapma sitesi

Yapmayı duşündüğünüz mobil uygulamanın müşteri odaklı olması gerekirken, işletmenizin ihtiyaçlarını da unutmamanız gerekir. Her iki çıkış noktası için, ihtiyacınızı görebilecek bir mobil uygulama geliştirme sitesi için karar vermek önemlidir. Bir mobil uygulama geliştirici sitesinde aramanız gereken şeyler başlıca şunlardır:

Anlık bildirimler: Satış, indirim ve diğer kampanyalarınız hakkında müşterilerinizi uyarabilirsiniz.

Sadakat Programı: Müşterilerinizi özel kılan, devamlılık gerektiren kartlar üretmenizi sağlar.

Konum Tabanlı / Geo Hizmetler: GPS özelliğini kullanarak yakın müşterilere ulaşmak, onların konumlarını izlemek ve onlara özel teklifler sunmak.

 Sosyal Medya: Müşterilerin, arkadaşları ve takipçilerine mobil uygulamanızı paylaşmasını sağlamak aynı zamanda sosyal medya hesaplarını entegre edebilmek.

Tek Tıkla Arama: Müşterilerinizin tek bie dokunuşla sizlere ulaşmasını sağlayın

Haritalar Entegrasyonu: Müşterilerinizin harita özelliğini kullanarak işletmenize ulaşmasını sağlayın.

Analiz: Mobil uygulamanız hakkında indirme ve ziyaret raporlarını gösterir.

Mobil Uygulama Merkezi-MobilM, hem ,işletmeniz hem de müşterileriniz için gerekli olan yukarıdaki tüm özellikleri, geliştirdiği mobil uygulama geliştirme platformu ile kullanıcılarına sunmaktadır. Yukarıda verilen örnekler daha çok bir yerek işletme, mobil satış yapmayı düşünen geliştiricilerin ihtiyaşlarına yönelik olan özellikleri içermektedir. Platform içerinde, yukarıdaki özelliklere ek olarak onlarca farklı özellik, Bir Mobil Uygulama Yapma: Mobil Uygulama Yapma Sitesine Karar Vermek isteyen faklı sektörlerde faaliyet gösteren veya özel uygulama yapmak isteyen girişimciler için kullanılabilir.

Son olarak, güvenilir müşteri desteği konusunda bir adım önde mobil uygulama oluşturma firması ile çalışmak önemlidir. Mobil Uygulama Merkezi, müşterilerine 7/24 canlı destek, telefon desteği, e-mail desteği sunmaktadır. Diğer mobil uygulama geliştirme platformları gibi sadece email desteği veya çalışma saatleri içerinde  canlı destek hizmeti sunmamaktadır. Hatta bazı mobil uygulama yapma siteleri kullanıcılarının abonelik paketlerine göre telefon desteği sunmaktadır. MobilM firmasını rakipleri içinde ön plana çıkaran müşteri desteği, işletmelerin veya mobil uygulama yapmak isteyen kullanıcılar için tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

 

kendi mobil uygulamanı yapmaya hemen başla, ücretsiz mobil uygulama yap, bedava mobil uygulama yap

Bir Cevap Yazın